• Nie pale
  • Rzuć palenie
  • Rzucanie palenia, porady dla rzucających palenie - oducz się palić i rzuć papierosa

Porady na początek

Myśl pozytywnie

Powiedz sobie: „dam radę!” i trwaj w tym postanowieniu, przecież masz silną wolę i stać Cię na to.

Pomyśl o sobie

Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny jest chorobą wymagającą leczenia. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Za i przeciw

Wypisz wszystkie powody za i przeciw paleniu. Zwróć uwagę na korzyści swoje oraz całej rodziny. Czy Twoje palenie nie przeszkadza Twoim bliskim? Sprawdź które argumenty przeważają i podejmij właściwą decyzję.

Zaoszczędź

Kup skarbonkę i wrzucaj do niej pieniądze, które chciałeś wydać na papierosy. Po miesiącu sprawdź ile udało Ci się zaoszczędzić. Mało? Pomnóż to przez liczbę miesięcy oraz lata palenia. Czy teraz widzisz różnicę? Skorzystaj z kalkulatora po prawej stronie.

Zrób sobie prezent

Odłożone pieniądze zainwestuj w wakacje lub zrób prezent najbliższym. Czy nie jest to lepsze niż puszczanie z dymem każdej złotówki? Wykorzystaj kalkulator palacza do sprawdzenia ile rocznie wydajesz na papierosy.

Unikaj pokus

Pamiętaj, że inne używki typu kawa lub alkohol również wspomagają chęć zapalenia. Czy wyobrażasz sobie poranek bez kawy i papierosa? Od dzisiaj spróbuj to zmienić. Pamiętaj również, że alkohol osłabia silną wolę, nie daj się!

Bądź poinformowany

Sprawdź co znajduje się w składzie papierosów i dymu tytoniowego oraz ilość substancji smolistych. Czy warto się truć?

Wyznacz datę rzucania

Wyznacz sobie konkretną datę rzucania palenia. Najlepiej, aby był to dzień przypadający w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Może to być dzisiaj!

Sport

Wyjdź na spacer, wskocz na rower, zacznij biegać. Pomoże Ci to uporać się ze stresem oraz nerwami spowodowanymi rzucaniem palenia.

Pozbądź się papierosów

Pozbądź się wszystkich papierosów, które jeszcze posiadasz, popielniczek i innych rzeczy które bezpośrednio kojarzą Ci się z paleniem.

Porozmawiaj z rodziną

Powiedz swoim bliskim i znajomym, że rzucasz palenie- poproś, aby nie częstowali Cię papierosem jeśli palą.

Zastanów się

Zastanów się nad powodami, dla których chcesz rzucić palenie i zapisz je- wracaj do nich za każdym razem kiedy będzie nachodziła Cię ochota na zapalenie papierosa.

Skontaktuj się ze specjalistą

Skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Ci dokonać wyboru najlepszego produktu wspomagającego rzucanie palenia. Skorzystaj z naszego formularza.

Ustal swoje małe cele

Ustal swoje małe cele np. nie będę palił przez 24 godziny i wymyśl dla siebie nagrodę za osiągnięcie celu.

Znajdź zastępstwo

Zamień papierosa na rzecz zdrowego trybu życia. Znajdź sobie hobby!

 

Pamiętaj

Pamiętaj- nawet jeżeli nie uda Ci się rzucić palenia za pierwszym razem, im więcej razy spróbujesz tym większa szansa, że uda Ci się rzucić palenie na dobre.